Akademia Morska w Legendzie

Symulatory nawigacyjne Akademii Morskiej weszły do Legendy ! A właściwie Legendy Morskiej Gdyni. Wśród działań prowadzonych w ramach projektu są m.in. kwalifikowane spacery edukacyjne szlakiem opisującym znane i mniej znane ślady gdyńskiej morskości. Wizyta w obiektach niedostępnych na co dzień, to specjalna premia dla uczestników projektu. Symulatory w budynku Wydziału Nawigacyjnego Akademii Morskiej to atrakcja szczególna.

Tajniki żeglugi „na sucho” z możliwością „zawinięcia” np. do  Rotterdamu, żegluga w lodach czy  szalejącym  sztormie  budzą niezmienne emocje.  Wsparte fachowym komentarzem  pracowników Wydziału  uświadamiają, że wprawdzie navigare necesse est,  jednak wymaga  zaawansowanej wiedzy i  umiejętności  podejmowania zdecydowanych decyzji w sytuacjach o ekstremalnym często stopniu trudności . A symulatory, budzące co prawda skojarzenia z grami komputerowymi, są niezwykle zaawansowanymi technicznie  i kosztownymi urządzeniami.  Jednak kolizja, awaria czy popełniony błąd w manewrach, są tutaj relatywnie tanie. W świecie realnym, w ręce  nawigatora  powierza się majątek ogromnej wartości, czasami życie setek czy nawet tysięcy pasażerów, a  popełnione błędy mogą  skutkować ekologiczną katastrofą.  O jakości szkolenia w Gdyni, świadczy najlepiej lokowanie się Akademii Morskiej w pierwszej trójce  światowych ośrodków szkolenia nawigatorów.  A także obecność  absolwentów na mostkach statków najbardziej renomowanych armatorów
I warto by świadomość tego była  powszechnie znana, bo obok wielkiej historii związanej z tym budynkiem, niewątpliwym elementem Legendy Morskiej Gdyni , to również ośrodek zasługujący na -   zaczerpnięte od Borchardta - określenie „kolebki nawigatorów”.


A+  A-