Akademia Morska zaprasza

Akademia Morska w Gdyni, największa uczelnia morska w kraju i jedna z największych w Europie, zaprasza wszystkie osoby zainteresowane podjęciem tu studiów na Dzień Otwarty - 11 kwietnia br. w godz. 10.00 – 14.00, w budynku głównym Uczelni /ul. Morska 81 – 87, Gdynia/ oraz w budynku Wydziału Nawigacyjnego /al. Jana Pawła II 3, Gdynia/.

Podczas Dnia Otwartego studenci opowiedzą o uczelni, tajnikach studiowania oraz życiu studenckim. Otwarte dla zwiedzających zostaną najnowocześniejsze laboratoria na Wydziale Elektrycznym, Mechanicznym, Nawigacyjnym oraz Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa.

W planie Dnia Otwartego zwiedzanie m.in.:  
 
    Symulatora Nawigacyjno - Manewrowego;  
    Laboratorium Towaroznawstwa;  
    Symulatora Siłowni Okrętowej;  
    Laboratorium Wytrzymałości Materiałów;
    Laboratorium Optoelektroniki;
    Laboratorium Sztucznej Inteligencji i wiele, wiele innych.  
 
Pokazy laboratoriów zostaną urozmaicone prezentacjami poszczególnych Wydziałów. Swoimi osiągnięciami pochwalą się również koła naukowe działające w Uczelni.  
 
W auli im. Tadeusza Meissnera /budynek główny Uczelni przy ul. Morskiej/ odbędzie się wystawa fotografii dr. inż. Krysytyny Marii Noga wykonanych w czasie pobytu na Spitsbergenie. Jest to relacja z wypraw na statku szkolno - badawczym "Horyzont II".   
 
Dla pasjonatów astronomii zorganizowane zostaną pokazy w najnowocześniejszym w Polsce, zmodernizowanym w 2011 roku, Planetarium Wydziału Nawigacyjnego AMG /zainteresowane szkoły prosimy o kontakt pod adresem e-mail: prodn3@wn.am.gdynia.pl  
 
Wydział Nawigacyjny AMG ponadto zaprasza:
    na godz. 11.30 do Auditorium Maximum - na spotkanie wszystkich zainteresowanych kandydatów z Dziekanem Wydziału Nawigacyjnego;
    na godz. 13.00 także do Auditorium Maxiumum - powtórzenie wykładu wygłoszonego 14 marca w ramach tegorocznych imienin Liczby PI, obchodzonych wspólnie przez Wydział Nawigacyjny oraz Wydział Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa: "Liczba PI - metody szacowania na przestrzeni wieków". Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do świata matematyki (tylko na tym wykładzie będzie można usłyszeć między innymi, co tak naprawdę kryje się pod pojęciem kwadratura koła).  
 
W Klubie Studenckim AMG "Bukszpryt" /budynek główny Uczelni, ul. Morska/ czekać będzie na wszystkich drobny, morski poczęstunek.
 Na miejscu dostępne niezbędne materiały informacyjne o uczelni oraz drobne upominki.
 
 
11 kwietnia 2013 Akademia Morska w Gdyni zaprasza 
 


A+  A-