Gdynia gospodarzem Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski !

Mistrzowskie regaty rozegrane zostaną na wodach Zatoki Gdańskiej od 24 do 26 sierpnia. Bazą Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski 2012 będzie Jachtklub Marynarki Wojennej "Kotwica" w Gdyni.

Decyzją Komisji Żeglarstwa Morskiego, Polskiego Związku Żeglarskiego, Mistrzostwa przeniesione zostaną do Gdyni po niespodziewanej , na 3 tygodnie przed imprezą, rezygnacji Kołobrzegu. W trybie awaryjnym, zadania organizacji imprezy podjął się Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski, ze wskazaniem JKMW "Kotwica" jako klubu, gwarantującego sprawne przeprowadzenie zawodów. Obecnie trwają prace organizacyjne i logistyczne, które umożliwić mają przyjęcie flotylli ponad trzydziestu jachtów pełnomorskich deklarujących udział w Mistrzostwach.

Uroczyste otwarcie Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski zaplanowano na piątek 24 sierpnia godz.10.00, po którym nastąpi start do wyścigu długiego.

Drugiego dnia (25.08.-sobota) o godz. 10.00 start do biegów krótkich (zaplanowano rozegranie trzech), po których rozegrany zostanie bieg średni.

W niedzielę (26.08.) przewidziano od godz. 10.00 rozegranie 2 biegów krótkich "na wiatr/z wiatrem" i ew. dodatkowy bieg rezerwowy.

Ceremonię zakończenia Mistrzostw zaplanowano na godz.16.00

 


A+  A-