Gdynia - Spitsbergen - Riwiera

"Riwiera", Klub Marynarki Wojennnej zaprasza na spotkanie z reportażem filmowym - "Okiem furmana", "Artylerzysta z Wichra" i "Polacy na Spitsbergenie" - to trzy realizacje autorstwa red. Tomasza Miegonia - dziennikarza telewizyjnego i oficera floty. Oprócz projekcji spotkanie z realizatorem - już w najbliższy wtorek o godz. 18.00 - wstęp wolny.

"Okiem furmana" to opowieść jednego z ostatnich już pionierów budowy gdyńskiego portu - Stefana Brechelki - tytułowego furmana.

"Artylerzysta z Wichra" to z kolei opowieść komandora Zbigniewa Kowalskiego, oficera artylerii na ORP "Wicher" we wrześniu 1939 r. Walczył z hitlerowskim lotnictwem, niszczycielami Kriegsmarine, przeżył zatopienie okrętu. Jako kpt. ż.w. pływał po wojnie we flocie handlowej.

"Polacy na Spitsbergenie" jest reporterskim plonem wizyty na pokładzie statku szkolnego Akademii Morskiej "Horyzont II" na polskiej stacji polarnej.

 Tomasz Miegoń ukończył politologię na Uniwersytecie Gdańskim. Jest również absolwentem Akademii Marynarki Wojennej (nawigacja). Jako wieloletni dziennikarz TVP Gdańsk związany głównie z programem informacyjnym „Panorama”. Autor programów cyklicznych poświęconych sprawom morskim „Pod Biało-Czerwoną Banderą” oraz „Na morze”. Współpracownik miesięcznika „Morza, Statki i Okręty”.
Oficer marynarki handlowej.


A+  A-