Morskie Korzenie Gdyni

To kolejna inicjatywa zmierzająca do poszerzenia naszej wiedzy o morskiej historii Gdyni. Pierwsze spotkanie z cyklu „Morskie Korzenie Gdyni” odbyło się w sobotę, 13 października w klubie Stella Maris, przy kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka, ul. Portowa 2.

W ramach spotkań z cyklu "Morskie korzenie Gdyni" zamierzamy docierać do gdyńskich rodzin, gromadzić rodzinne przekazy, opowieści o ludziach, zdarzeniach związanych z  szeroko pojętą  morską historią. Wierzymy, że w rodzinnych archiwach, domowych albumach, pamięci ludzi związanych z morzem wciąż jest jeszcze wiele informacji wartych ocalenia, upowszechnienia.
Kolejne spotkanie z cyklu „Morskie Korzenie Gdyni” zorganizujemy w listopadzie, także w klubie Stella Maris, przy kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy  i św. Piotra Rybaka, ul. Portowa 2. 

Przed pierwszym spotkaniem zadaliśmy pytanie, prośbę o identyfikację prezentowanych fotografii. W jakich okolicznościach powstały, kim są ci ludzie, kiedy i gdzie je zrobiono ? 

Uzyskaliśmy ciekawe informacje, nowe opowieści o ludziach Legendy Morskiej Gdyni. Dzięki temu mogliśmy podpisać dwie z trzech fotografii. jedna wciąż jest zagadką.


Kontakt  e-mail:legendamorska@arg.gdynia.pl; 

 


A+  A-