Na szlaku Legendy Morskiej Gdyni

W najbliższą niedzielę, 23 września, Agencja Rozwoju Gdyni zaprasza na kolejny spacer szlakiem fascynującej Legendy Morskiej Gdyni. Spotykamy się o godz. 11.00 pod siedzibą Miejskiej Informacji ul. 10 Lutego 24 (dawny budynek PLO). Przewidywany czas spaceru 1,5-2 godz. Proponujemy, obok barwnej opowieści, quizy z zakresu Legendy Morskiej Gdyni (z nagrodami).

Legenda Morska Gdyni to projekt, zmierzający do stworzenia atrakcyjnej oferty turystycznej, skierowanej zarówno do przyjezdnych, jak i mieszkańców. Szczególnie pasjonatów szeroko pojętej tematyki morskiej, w tym m.in. legendarnych postaci, polskich transatlantyków, legendy marynarki wojennej, budowy portu i miasta, wielkich regat, zlotów i wypraw żeglarskich.
Jedną z podstawowych wartości projektu Legendy Morskiej, jest  funkcja edukacyjna, w tym inspirowanie historią, przełożone na wzmożona aktywność mieszkańców, turystów, mediów i organizacji w zakresie studiowania, spacerów tematycznych po mieście czy udziału w prelekcjach, spotkaniach i dyskusjach.

 


A+  A-