KOBIETY W MARYNARSKICH MUNDURACH - spotkanie w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.

KOBIETY W MARYNARSKICH MUNDURACH - służą na okrętach, w bazach, jednostkach i sztabach – opowiemy o historii i współczesnej roli kobiet w polskiej Marynarce Wojennej - 75 lat od rozkazu Ministra Obrony Narodowej, umożliwiającego służbę kobiet w morskim rodzaju Sił Zbrojnych.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „NASZE SYGNAŁY” pod tytułem KOBIETY W MARYNARSKICH MUNDURACH - 8 marca 2018 r. o godz.17.00 w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.

Służą na okrętach, w bazach, jednostkach i sztabach – opowiemy o historii i współczesnej roli kobiet w polskiej Marynarce Wojennej - 75 lat od rozkazu Ministra Obrony Narodowej, umożliwiającego służbę kobiet w morskim rodzaju Sił Zbrojnych.

Program spotkania:
- Pomocnicza Morska Służba Kobiet - formacja utworzona w Wielkiej Brytanii podczas II wojny światowej. Multimedialna prezentacja opowiadająca o powstaniu i działalności PMSK w latach 1943-1947 
- Oficerowie, podoficerowie, podchorążowie, marynarze – kobiety w Marynarce Wojennej współcześnie. Prezentacja wsparta multimediami, ukazująca udział kobiet w realiach polskiej Marynarki Wojennej - od podchorążych Akademii Marynarki Wojennej, po służbę na okrętach, jednostkach lądowych, lotnictwie MW, w misjach zagranicznych... 
Gośćmi spotkania będą kobiety w służbie zawodowej oraz podchorążowie Akademii Marynarki Wojennej.

 

  • Zapraszamy, wstęp wolny

 

 


A+  A-