AKADEMIA MORSKA Z ROLLS-ROYCEM!

Podpisane zostało porozumienie Akademii Morskiej w Gdyni z Rolls-Royce Polska Sp. z o.o. Celem jest doskonalenia procesu kształcenia studentów Wydziału Mechanicznego AMG, specjalności Technologia Remontów Urządzeń Okrętowych i Portowych, poprzez dostosowanie programów do potrzeb przemysłu.

 Współpraca połą czy jedną z największych na świecie firm, dostarczającą zintegrowane systemy zasilania oraz systemy napędowe, z największą uczelnią morską w Polsce. To oferta atrakcyjna zarówno dla studentów, jak i poszukującej utalentowanych kadr korporacji. To bardzo interesująca oferta dla studentów AMG. Otrzymają oni szansę odbywania praktyk i staży zawodowych w słynnej, międzynarodowej korporacji Rolls-Royce, a najlepsi perspektywę atrakcyjnego zatrudnienia. Współpraca obejmie  ponadto, zaangażowanie praktyków - pracowników Rolls-Royce przy prowadzeniu zajęć, ustalaniu tematyki prac dyplomowych oraz ich realizację, organizowanie wizyt studyjnych i warsztatów w firmie Rolls-Royce, wspólne akcje promocyjne a także – przygotowanie studentów do efektywnego poszukiwania pracy.

Rolls-Royce Polska Sp. z o.o.

Firma ma stabilną pozycję w przemyśle morskim, projektuje statki i zintegrowane systemy napędowe. Zajmuje drugie miejsce na świecie wśród dostawców silników dla przemysłu obronnego jest jednym z wiodących dostawców silników lotniczych. Należąca do Rolls-Royce marka MTU jest znana z produkcji silników dużej prędkości, stosowanych w tak zróżnicowanych produktach jak lokomotywy czy luksusowe jachty. Działalność Rolls-Royce w Polsce jest skupiona na przemyśle morskim - główna siedziba firmy znajduje się w Gniewie, gdzie produkowane są urządzenia morskie, a w Gdyni działa Morskie Centrum Serwisowe.

 Akademia Morska w Gdyni

Akademia Morska w Gdyni jest największą i najstarszą uczelnią morską w Polsce i jedną z największych w Europie, obecnie kształci blisko 6 tysięcy studentów.

Wydział Mechaniczny kształci na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn przyszłych oficerów mechaników marynarki handlowej oraz specjalistów zatrudnianych w przemyśle lądowym w zakresie: technologii remontów i inżynierii eksploatacji instalacji.

Wydział składa się z czterech katedr: Podstaw Techniki, Fizyki, Siłowni Okrętowych oraz Materiałów Okrętowych i Technologii Remontów. Jest pierwszym wydziałem wyższej uczelni w Polsce, który uzyskał i posiada certyfikat jakości ISO 9001, zarejestrowany przez The International Certification Network - potwierdzający wysoką jakość kształcenia.

Misją Wydziału Mechanicznego Akademii Morskiej w Gdyni jest kształcenie studentów na najwyższym poziomie tworząc kadry pracownicze zdolne skutecznie sprostać wyzwaniom współczesnego transportu morskiego oraz gospodarki morskiej w kraju i za granicą oraz prowadzenie badań naukowych związanych z budową i eksploatacją systemów technicznych w gospodarce morskiej.


A+  A-