Festiwal Filmów Podwodnych w Gdyni

Zapraszamy na premierowy Festiwal Filmów Podwodnych, realizowany w ramach projektu Legenda Morska Gdyni. Ideą przeglądu jest zaprezentowanie szerszej publiczności tajemnic świata podwodnego w obiektywach kamer profesjonalistów i amatorów - pasjonatów nurkowania. Przegląd ma charakter całkowicie niekomercyjny - na wszystkie pokazy, w Muzeum Marynarki Wojennej, 24 i 25 kwietnia wstęp wolny.

Gdynia, 24-25 kwiecień 2015 r.

Sala audiowizualna  Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1 B

 24 kwiecień, piątek godz. 17:00 – 20:00

25 kwiecień , sobota, godz. 11:00 – 21:00

Miasto Gdynia zaprasza na premierowy Festiwal Filmów Podwodnych, realizowany w ramach projektu Legenda Morska Gdyni. Ideą przeglądu jest zaprezentowanie szerszej publiczności tematyki świata podwodnego , z którym wiąże się coraz większa popularność turystyki nurkowej,  oraz niewątpliwe walory przyrodniczo-biologiczne. Nurkowanie jest jedną z najszybciej rosnących dziedzin aktywności, którą pasjonuje się coraz większa rzesza Polaków. Nurkowanie od lat budziło fascynację i strach, pobudzało marzenia zakorzenione w literaturze Juliusza Vernea. Skala popularności nurkowania wzrosła w ostatnich latach w sposób bezprecedensowy w Polsce co ma przełożenie również na zrealizowane pod wodą filmy, od produkcji całkowicie amatorskich-turystycznych, poprzez filmowanie w celach naukowych i edukacyjnych, aż  po filmy czysto rozrywkowe w stylu wielkiego kina.

W trakcie przeglądu zobaczymy filmy  kręcone pod wodą przez amatorów a także przez profesjonalistów zajmujących się nurkowaniem na co dzień. Nie zabraknie też pozycji dokumentalnych oraz fabularnej.

Chcemy zaprezentować podwodny świat oczami nurków, naukowców, amatorów. Chcemy przybliżyć jego piękno, ale także pokazać na problemy z tym związane, takie jak bezpieczeństwo czy ekologia.

Przegląd ma charakter całkowicie niekomercyjny i realizowany jest w ramach projektu Legenda Morska Gdyni. Na wszystkie pokazy wstęp wolny.

Partnerami przedsięwzięcia jest Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni oraz forum-nuras.com

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM FESTIWALU

Kontakt: Agencja Rozwoju Gdyni Sp. z o.o. Witold Okun 609 301 855; Aleksander Gosk tel. 797 288 020; 503 191 965


A+  A-