MARINA DALMOR

Teren tzw. Mola Rybackiego w Gdyni, zajmowany przez przedsiębiorstwo "Dalmor", przewidziany jest pod zabudowę, która utworzy niezwykle prestiżową dzielnicę - atrakcyjny waterfront. Powstanie tam sześć nowych budynków mieszkalnych oraz marina przy Nabrzeżu Kutrowym. Inwestycja ma ruszyć na przełomie 2016 i 2017 roku.


- Sytuacja aktualnie wskazuje, iż uzyskanie stosownych pozwoleń będzie możliwe w październiku. Dalsze prace rozpoczną się po wyborze generalnego wykonawcy. Rozpoczęcie procedury wyboru uzależnione jest od uzyskania pozwolenia na budowę i zatwierdzenia projektu wykonawczego. Zakładamy, że stanie się to jeszcze w IV kwartale tego roku - wyjaśnia portalowi Trójmiasto.pl Magdalena Kacprzak z Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Według aktualnej koncepcji - miejsca postojowe w powstałym porcie jachtowym w pewnej części zarezerwowane będą dla nabywców apartamentów w powstałych obok nabrzeża budynkach, wraz z mieszkaniem będą mogli kupić miejsce w marinie. Będzie  tam mogło cumować 120 jednostek o długości do 14 metrów. Zaletą tego miejsca jest jego głębokość, będzie to zatem bezpieczna przystań dla jachtów zarówno żaglowych jak i motorowych. Marina będzie z pewnością atrakcyjnym miejscem dla żeglarzy. Przedmiotem analiz jest proporcja miejsc przeznaczonych dla właścicieli apartamentów w stosunku do miejsc ogólnodostępnych. Nowa marina znacznie zwiększy możliwości Gdyni jako celu żeglarskich rejsów oraz miejsca organizacji regat i zlotów żaglowców. 

Już dzsiaj teren Mola Rybackiego jest sukcesywnie przygotowywany pod przyszłą zabudowę - wyburza się stojące tam magazyny i budynki gospodarcze.


A+  A-