Mini Przegląd Filmów Morskich w Gdyni, 30 kwietnia 2021

formuła online; filmy: "Kapitan", "Konstruktor Żaglowców" oraz reportaż kapitana Jerzego Pszennego z jednego z rejsów na MS Batorym (premiera, po digitalizacji i odrestaurowaniu taśmy) + dyskusja LIVE

Zapraszamy na kolejną edycją "Mini Przeglądu Filmów Morskich", który został przygotowany w ramach projektu Legenda Morska Gdyni.

30 kwietnia 2021 r. start g. 17:00

Link do wydarzenia online:

www.facebook.com/events/287160489544951


Nasze spotkania z kinem, filmem morskim to także wyjątkowa okazja do uruchomienia gdyńskiej machiny czasu, w tym przywołania wspomnień o transatlantykach, niezłomnych sternikach - kapitanach, czy o legendarnych rejsach.
W najbliższej edycji pokażemy obraz gdyńskiego twórcy - Kryspina Pluty pt. >>>"Kapitan" <<<< z 2019 r. poświęcony 80-letniemu, legendarnemu kapitanowi Krzysztofowi Baranowskiemu, który wciąż planuje nowe wyzwania żeglarskie. Film jest także pretekstem przypomnienia historii Krzysztofa Baranowskiego - wybitnego żeglarza, który dwukrotnie opłynął świat w samotnych rejsach.
Druga pozycja Przeglądu:
>>> "Konstruktor Żaglowców" <<< to z kolei 14 min. reportaż z 1980 r. o konstruktorze największych polskich żaglowców – Zygmuncie Choreniu. Film pokazuje Z. Chorenia i jego zespół konstruktorów podczas powstawania żaglowca "Pogoria".
Ostatnia pozycją przeglądu to kilkudziesięciominutowy montaż autorskich impresji filmowych nakręconych przez kapitana ż. w. Jerzego Pszennego na transatlantyku "MS Batory". O pasji filmowej kapitana Pszennego opowie nam jego syn Andrzej Pszenny w rozmowie ze swoim przyjacielem ze szkolnej ławki Arkadiuszem Brzęczkiem.

- wprowadzenie do przeglądu oraz zapowiedzi filmów >>> Aleksander Kuba Gosk


A+  A-