Od POLONII do POLONII – 60 lat polskich transatlantyków

Miasto Gdynia zaprasza na kolejne spotkanie z historią polskich transatlantyków w ramach projektu Legenda Morska Gdyni. Próba spojrzenia na prawie 60 lat historii polskiej żeglugi pasażerskiej. Zapraszamy 28 lutego na godz. 17.00 do Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, do sali konferencyjnej na parterze - Gdynia ul. Zawiszy Czarnego 1 B.

Ostatnie spotkanie z cyklu poświęcone zostanie historii Polskiej Żeglugi Pasażerskiej. Od pierwszych parowców z lat trzydziestych - s/s Polonia, s/s Pułaski i s/s Kościuszko - po niezrealizowane nigdy projekty przedłużenia polskiej bytności na północnym Atlantyku z końca lat osiemdziesiątych. Od narodzin do schyłku.

Historie prawdziwe, legendy, statki i ludzie… Przypomnimy niekiedy dramatyczne, czasem filmowe a czasem heroiczne przygody polskiej floty pasażerów.

Opowieści o emigrantach, polonusach, turystach i codzienności załóg hotelowych tworzących niepowtarzalny klimat podróży na naszych transatlantykach. Na spotkanie zapraszamy członków załóg, pasażerów, pasjonatów

Legenda Morska Gdyni zaprasza 28 lutego na godz. 17.00 do Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, sala konferencyjna - parter, ul. Zawiszy Czarnego 1 B.

Plan spotkania:

Ø  „Od Polonii do Polonii ” – spotkanie z członkami załóg oraz pasażerami ostatnich transatlantyków, moderator – Aleksander Gosk (ok. 60 min)

Ø  Historia polskiej floty pasażerskiej w fotografii - pokaz multimedialny Aleksander Gosk (ok. 20 min)

 Partnerem spotkania jest Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.


A+  A-