SPACER Z KAPITANEM

Wyjątkowy spacer szlakiem Legendy Morskiej Gdyni już w najbliższy czwartek 30 czerwca. Spotykamy się w Miejskiej Informacji, Gdynia ul. 10 Lutego 24. Wspierają nas kapitanowie wielkiej żeglugi - m.in. Jerzy Pszenny - jedyny kapitan obu ostatnich polskich transatlantyków - "Batorego" i "Stefana Batorego". Start - godz. 17.00.

To wyjątkowa propozycja inaugurująca tegoroczny cykl  spacerów szlakiem Legendy Morskiej Gdyni.

Wspierać nas będą kapitanowie odległych wód – ludzie tworzący historię naszej floty, stanowiący niezwykle ważny element legendy biało-czerwonej bandery. Opowieści morskie, refleksje z rejsów i wspomnienia związane z miejscami na szlaku Legendy.

Zaczynamy w najbardziej charakterystycznym miejscu, stąd rozchodziły się drogi kapitanów -marynarzy naszej floty. Dzisiaj Miejska Informacja, niegdyś budynek Polskich Linii Oceanicznych – centrala wielkiego przedsiębiorstwa armatorskiego, obsługującego linie żeglugowe na wszystkich oceanach.

Kapitan Gabriel Oleszek – człowiek morza o artystycznej duszy, towarzyszyć nam będzie od startu do mety w gmachu Wydziału Nawigacyjnego Akademii Morskiej.

Na ul. Batorego spotkamy się także z kapitanem Jerzym Pszennym, najdłużej dowodzącym kapitanem transatlantyka „Batory”, jego ostatnim dowódcą i jednocześnie pierwszym kapitanem na „Stefanie Batorym” - usłyszymy opowiedziane na żywo, chyba najciekawsze w Gdyni „Morskie opowieści”, opowiedziane przez zacnego, blisko 93-letniego wilka morskiego. I wreszcie będziemy świadkami rozmowy gospodarza Komisariatu Rządu w Gdyni Franciszka Sokoła z Napoleonem Korzònem – prezesem Rady Interesantów Portu, Automobilklubu Morskiego i konsulem Generalnym Królestwa Szwecji.

Wejdziemy też do wnętrza oryginalnej kamienicy w śródmieściu Gdyni, na jej wyjątkowe podwórko – jedyne takie w mieście. Po drodze niespodzianki, spotkania z ludźmi morza, morskie zagadki.

Wyruszcie z nami w ten lądowy rejs po morskich szlakach.

 

Kapitański Spacer Legendy Morskiej Gdyni – czwartek godz. 17.00, Miejska Informacja, Gdynia, ul. 10 Lutego 24  

 


A+  A-