"SPACER Z KAPITANEM" JUŻ W CZWARTEK !!!

W najbliższy czwartek - 29 czerwca o godz. 17.00 spotykamy się w Miejskiej Informacji - Gdynia ul. 10 Lutego 24 skąd rozpoczynamy nasz "Spacer z kapitanem". Przewodnikiem tym razem będzie znany w środowisku kpt.ż.w. Andrzej Królikowski - marynarz, działacz społeczny, wychowawca kadr morskich.


To specjalne wydarzenie projektu Legenda Morska Gdyni, w trakcie którego każdy uczestnik spaceru, będzie miał niepowtarzalną okazję do poznania niezwykłych osób - "ludzi morza", blisko związanych z wątkami Legendy Morskiej Gdyni. 
29 czerwca bohaterem spaceru, w tym głównym narratorem na trasie, będzie kapitan ż.w. Andrzej Królikowski. W morskim dorobku Kapitana obok pływania po całym świecie na statkach polskich i zagranicznych armatorów, także wieloletnia praca w administracji morskiej, ostatnio na stanowisku dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni. Kapitan Królikowski jest także wykładowcą w Akademii Morskiej i Akademii Marynarki Wojennej. Działa aktywnie jako działacz społeczny - prezes Stowarzyszenia Kapitanów Żeglugi Wielkiej oraz popularyzatore wychowania morskiego, prezes Ligi Morskiej i Rzecznej. 
Razem z kapitanem na trasę spaceru wyruszy Aleksander Kuba Gosk, publicysta i ekspert morski, pomysłodawca oraz koordynator wielu wydarzeń żeglarskich. 
Spacer z kapitanem stanowi nie tylko okazję do posłuchania barwnych, inspirujacych opowieści poszerzających naszą wiedzę o morskiej i żeglarskiej Gdyni. Wydarzenie pozwoli także na "uchwycenie" w obiektywie unikalnych kadrów w tematyce "człowiek i morze" oraz "wydarzenia morskie". 

• Start spaceru - Miejska Informacja, ul. 10 Lutego 24, Gdynia
• Kiedy? 29 sierpnia, 2017 r. start 17:00

• Trasa - Miejska Informacja, kaplica Św. Piotra i Klub Duszpasterstwa Ludzi Morza Stella Maris, Urząd Morski - wchodzimy do budynku - zwiedzamy, Molo Rybackie.


A+  A-