Superwycieczkowiec z Gdyni (w kawałkach)

Z Gdyni popłynęły do Francji tzw. megablok wyprodukowany w Stoczni Crist na zlecenie stoczni STX France. element stanowi częściowo wyposażone fragmenty luksusowego statku wycieczkowego MSC Grandiosa mogącego wziąć na pokład 6300 pasażerów.

Gdyńska stocznia wybudowała część siłownianą luksusowego statku pasażerskiego, który wejdzie w skład floty armatora MSC Cruises. Holowniki wyprowadziły 28 maja ponad 124-metrowy blok (masa 6 700 ton), który stanowił także platformę transportową dla kolejnych elementów statku -  trzech sekcji części dziobowej. 
Elementy, które ze stoczni Crist popłynęły do francuskiego Saint-Nazaire, będą podstawą pod budowę dużego wycieczkowca klasy Meraviglia-Plus. Statek, który powstanie na elementach konstrukcyjnych z Gdyni, będzie nosił nazwę MSC Grandiosa.

Będzie to  jednostka o ponad 330 metrach długości, co pozwoli na pomieszczenie ponad 6300 pasażerów i blisko 1700 pracowników załogi! Do rezerwowania miejsc w łącznie 2444 kabinach będą zachęcać wyjątkowe atrakcje, jak na przykład kino 4D, park rozrywki, aqua park czy muzeum sztuki. Statek ma wypłynąć w pierwszy rejs jeszcze w 2019 roku.

Operator MSC Cruises zamówił dwa jednakowe wycieczkowce tej klasy – drugi z nich to MSC Bellissima, którego oddanie do użytku wstępnie jest planowane na lipiec 2020 roku. Crist pracuje również nad blokiem tej jednostki na zlecenie STX France.

 

 


A+  A-