Wernisaż oraz wystawa fotograficzna z rejsu dookoła świata "Daru Młodzieży", 16.01

Zapraszamy na wystawę fotograficzną „Dookoła świata w Rejsie Niepodległości”. Opowieść o 10 miesiącach wielkiej, wokółziemskiej podróży fregaty „Dar Młodzieży”, zamknięta w 30 obrazach wybranych z tysięcy. Autor zdjęć – Piotr Lewandowski - jedna z zaledwie dwóch osób, które uczestniczyły w całym rejsie na pełnej wokółziemskiej trasie.

Uniwersytet Morski oraz Gdyńskie Centrum Filmowe zapraszają na wystawę fotograficzną „Dookoła świata w Rejsie Niepodległości”. Opowieść o 10 miesiącach wielkiej, wokółziemskiej podróży fregaty „Dar Młodzieży”, zamknięta w 30 obrazach wybranych z tysięcy. Autor zdjęć – Piotr Lewandowski - jedna z zaledwie dwóch osób, które uczestniczyły w całym rejsie na pełnej wokółziemskiej trasie.


>>> Wernisaż wystawy, realizowanej w ramach projektu Legenda Morska Gdyni:

  • Termin: czwartek 16 stycznia godz. 17.30 (czwartek)
  • Miejsce: Galeria Gdyńskiego Centrum Filmowego, Pl. Grunwaldzki 2


Notka o autorze:

Piotr Lewandowski – autor fotograficznej i filmowej kroniki Rejsu Niepodległości – jedna z zaledwie dwóch osób, które uczestniczyły w całym rejsie na pełnej wokółziemskiej trasie. Spędził na pokładzie ponad 10 miesięcy. Specjalizuje się w realizacji filmów reklamowych, głównie z obszaru gospodarki morskiej. Szczególnym atutem są ujęcia lotnicze, wykorzystujące w profesjonalny sposób zaawansowane technicznie bezpilotowe środki latające. Współtwórca przepisów dotyczących bezpiecznego wykorzystania dronów. Materiały zrealizowane podczas Rejsu Niepodległości wykorzystywane były w bieżących relacjach z podróży. Po jej zakończeniu posłużyły do wydania przez Uniwersytet Morski w Gdyni albumu z Rejsu oraz telewizyjnego filmu dokumentalnego.


A+  A-