Wernisaż oraz wystawa pokonkursowa "Legenda Morska w Obiektywie 2021"

Konkurs fotograficzny, który każdego roku nawiązuje do przebogatej tożsamości morskiej oraz marynistycznych tradycji Gdyni. Bohaterami kadrów są m.in. ludzie, legendarne miejsca, morskie wydarzenia, a także słynne jednostki - tak żeglarskie, jak i te pod banderą Marynarki Wojennej RP.

"Legenda Morska w Obiektywie - wystawa pokonkursowa 2021"  


Rozpędzone fale morskie uderzające z ogromną siłą o betonowy falochron, zalewające prawie całą powierzchnię przyległego Bulwaru Nadmorskiego wraz z przypadkowym spacerowiczem. Tak dramatyczny, a zarazem przepiękny kadr, możemy obejrzeć już od 4 października (od g. 16:30) w ramach tegorocznej pokonkursowej wystawy fotograficznej "Legenda Morska w Obiektywie 2021". 

Konkurs fotograficzny każdego roku nawiązuje do przebogatej tożsamości morskiej oraz marynistycznych tradycji Gdyni. Bohaterami kadrów są m.in. ludzie, legendarne miejsca, morskie wydarzenia, a także słynne jednostki - tak żeglarskie, jak i te pod banderą Marynarki Wojennej RP. Nadsyłane co roku fotografie stanowią inspirującą dokumentację niedawno minionego sezonu turystyczno-morskiego (kat. "Wakacje Morskie"). W każdym roku organizatorzy konkursu stawiają także nowe wyzwania przed twórcami, wprowadzając premierową kategorię. I tak w tym roku, można było po raz pierwszy nadsyłać prace w kategorii "Żywioł morski", a także powróciła po kilku latach kat. "Inspiracje Legendą Morską Gdyni". Ważną zmianą w tegorocznej edycji było także rozszerzenie geografii konkursowych plenerów fotograficznych, dopuszczając w niektórych kategoriach kadry wykonane poza Gdynią np. w kat. "Praca na morzu", "Detal Marynistyczny", a także "Żywioł morski". Fotografie, które będzie można obejrzeć w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego to specjalna selekcja - 50 - zdaniem jury - najlepszych kadrów, spośród wszystkich 570 nadesłanych.

Wernisaż konkursu, wraz z ogłoszeniem werdyktu oraz jego uzasadnieniem nastąpi 4 października w Galerii GCF, o godz. 16:30. Spotkanie poniedziałkowe będzie także okazją do spotkań z laureatami, oraz wykonania pamiątkowych selfie na tle własnych, lub wybranych najciekawszych prac.

Serdecznie zapraszamy!

fot. na banerze Marek Biniak, kat. "Żywioł Morski"

fot. Marek Biniak, kat "Żywioł Morski"


A+  A-