WIĘCEJ REJSÓW PROMÓW STENA LINE

Rośnie atrakcyjność Gdyni jako portu łączącego Polskę ze Skandynawią. Rosnący popyt na promowe przewozy frachtowe na Bałtyku, Stena Line zwiększa liczbę rejsów na linii Gdynia–Karlskrona.

Operator promowy Stena Line zdecydował, że od maja br. na trasie Gdynia–Karlskrona (południowa Szwecja) uruchomione zostaną dodatkowe rejsy promu "Stena Baltica". Na tej linii kursują trzy statki. "Stena Vision" oraz "Stena Spirit" wykonują już maksymalną liczbę rejsów (po 12 tygodniowo). "Stena Baltica" to statek przeznaczony głównie dla frachtu. Dwa dodatkowe kursy w tygodniu sprawiają, że częstotliwość wypłynięć na tej linii będzie większa o blisko 10%. 

- Rokrocznie odnotowujemy wzrost przewozów na trasie między Polską a Szwecją we wszystkich segmentach. Kontynuację tego trendu obserwowaliśmy w roku 2015, a także w roku bieżącym. – wyjaśnia Tony Michelsen, Route Manager Baltic Sea. - Jest to rezultat dynamicznego wzrostu eksportu z Polski do krajów skandynawskich. Dodając odejścia we wtorki wieczorem z Gdyni oraz w południe w środy z Karlskrony, odpowiadamy na rosnący popyt. – dodaje Tony Michaelsen.

Równocześnie postępują prace zmierzające do maksymalnego usprawnienia komunikacji promowej poprzez budowę nowej bazy w gdyńskim porcie. Gotowa jest koncepcja zlokalizowania nowej przystani jak najbliżej wejścia do portu, w rejonie Nabrzeża Polskiego, co znakomicie uprości manewry i skróci obsługę promów. 

fot. Stena Line


A+  A-