Stoczniowcy i ich Stocznia

Przez miesiąc - od 8 lipca do 8 sierpnia - Klub Marynarki Wojennej RIWIERA zaprasza na niecodzienną, refleksyjną wystawę fotografii Grzegorza Mehringa "Stoczniowcy i ich Stocznia". To fascynujące fotograficzne spojrzenie, swoiste pożegnanie z historią, która przez dziesięciolecia była mocnym akcentem w wizerunku miasta. Wstęp na wystawę wolny.

Na wystawie zaprezentowano ponad 30 zdjęć, w ogromnej większości dotąd nie publikowanych.

Autor tak opisuje swoje prace:  
 „Latem 2009 roku w Stoczni Gdynia odbył się chrzest. To był samochodowiec. Chyba po raz pierwszy uroczystość nadania imienia nie była radosnym świętem. Bo statek był ostatni. Przez dziesiątki lat w gdyńskiej stoczni wybudowano i ochrzczono 645 statków. Ta skromna wystawa to opowieść o ostatnich dniach stoczni. To opowieść o ludziach budujących statki, o trudzie i wielkiej dumie.”


Grzegorz Mehring fotografią zawodowo zajmuje się od ponad 20 lat, w tym 12 lat pracował jako fotoreporter w znanych trójmiejskich dziennikach: "Wieczór Wybrzeża" , "Dziennik Bałtycki". Dokumentował i nadal dokumentuje najważniejsze wydarzenia w Trójmieście i na Pomorzu. Dziś także dzieli się swym doświadczeniem ucząc innych. Sam o swojej pracy mówi, że należy do tej grupy szczęśliwców, którym uprawiany zawód przynosi dużo radości, którzy po prostu kochają swoją profesję i bez frustracji myślą o czekających zawodowych zadaniach. „To nie aparat robi zdjęcie! Kluczowe jest to kto i jak "patrzy przez obiektyw" -  mówi.

Grzegorz Mehring,  "Stoczniowcy i ich Stocznia", wystawa czynna od 8 lipca do 8 sierpnia. Wstęp wolny.
 
Klub Marynarki Wojennej "Riwiera", Gdynia ul. Zawiszy Czarnego 1, 


Więcej na www.klubriwiera.mw.mil.pl


A+  A-